Czy warto kupić komputer poleasingowy?

Czy warto kupić komputer poleasingowy?

18 sierpnia, 2021 Wyłączono przez admin

Kupno nowego komputera stawia nas przed wyborem pomiędzy drogimi urządzeniami, ale z dobrymi parametrami technicznymi oraz tymi nieco słabszymi technicznie za to w atrakcyjnej cenie. Jednak wcale nie musimy rezygnować z dobrego urządzenia na rzecz tańszej ceny. Alternatywą, która łączy obie rzeczy są komputery poleasingowe czyli sprzęt który wcześniej był używany przez firmę.

Wysoka jakość w atrakcyjnej cenie

Sprzęt kupowany przez firmy musi spełniać ponadprzeciętne parametry i nie może być awaryjny ponieważ spowodowałoby to przestój w pracy. W związku z tym decydując się na komputer poleasingowy masz pewność, że jest to sprzęt najwyższej jakości na rynku. Korporacje często decydują się na sprzęt posiadający solidną obudową co zapobiega jego przypadkowemu uszkodzeniu. Komputer firmowy musi być również szybki dlatego kupując taki sprzęt z dużym prawdopodobieństwem będzie charakteryzować się dobrym procesorem, dużą pamięcią RAM i dyskiem o dużej pojemności. Kolejną ogromną zaletą takiego sprzętu jest to, że komputery poleasingowe często wyglądają jak nowe. Związane jest to z tym, że używane są tylko w pracy, a jeśli pojawią usterki to firma przekazuje taki sprzęt do naprawy profesjonaliście. 

Komputery w leasingu zazwyczaj użytkuje się około 2 latach. Przez ten czas traci on na wartości i cena takiego komputera jest często o połowę lub o więcej niższa od ceny nowego sprzętu. Biorąc pod uwagę, że w ostatnich czasach w przypadku komputerów postęp nie był znaczący jest to naprawdę dobra okazja aby kupić niezły sprzęt w niskiej cenie.

Komputery poleasingowe – z czym musimy się liczyć decydując się na ich zakup?

Zakup komputera poleasingowego ma pewne wady. Przede wszystkim znalezienie konkretnego modelu może być czasochłonne, bowiem atrakcyjne i pożądane modele sprzedają się bardzo szybko. Zakup upragnionego modelu może zatem wiązać się z jego długimi poszukiwaniami. Należy również pamiętać, że pewne podzespołu zużywają się w takcie użytkowania komputera i jest to nieuniknione. Dobrym przykładem są baterie w laptopach. Po 2 latach użytkowania ich czas pracy może być o wiele krótszy. Na szczęście jest to element, który zawsze można wymienić.

Gdzie kupić komputer poleasingowe?

Kupując komputery poleasingowe warto skorzystać z oferty sklepu który zajmuje się sprowadzeniem i sprzedażą takich urządzeń. Dzięki temu mamy pewność, że dostaniemy naprawdę sprawne urządzenie w niskiej cenie. Dodatkowo kupując sprzęt w takim sklepie często jest on na gwarancji co stanowi przewagą nad sprzętem używanym kupowanym od osoby prywatnym. Jednym ze sklepów specjalizujących się w sprzedaży komputerów poleasingowych jest laurem.pl.