Czy powrót do byłego chłopaka ma sens?

Czy powrót do byłego chłopaka ma sens?

11 kwietnia, 2022 Wyłączono przez admin

Tworzyliście udany związek, ale po pewnym czasie okazało się, że to nie jest to i zdecydowaliście się rozstać. Teraz żadne z Was nie wie, czy to dobra decyzja, a Ty wciąż zastanawiasz się jak odzyskać faceta? Mija czas, a Ty wciąż wracasz wspomnieniami do tego, co było i jak dobrze było Ci w jego objęciach. Zaczynasz rozważać, czy nie wrócić i nie odbudować tego, co tworzyliście. „Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki” kontra „zakazany owoc smakuje lepiej”. Czy powrót do byłego chłopaka ma sens?

Jak wrócić do ex – krok po kroku

Rozstanie z osobą, którą kochałaś, to zapewne jedna z cięższych decyzji, którą podjęłaś w swoim życiu. Ciężko jest z dnia na dzień zapomnieć o tym, co Was łączyło i zacząć żyć, jak gdyby nigdy nic. Jeśli zdecydujesz, że chcesz spróbować do niego wrócić, bez względu na to, dlaczego się rozstaliście, to musisz być tego pewna. Przedstawimy Ci krok po kroku, jak odzyskać byłego chłopaka.

Krok 1 – Daj Wam czas

I Ty i on potrzebujecie czasu. Musicie przemyśleć, co poszło nie tak. Czas da Wam szansę na podjęcie innych, lepszych, mądrzejszych decyzji. Pozwoli również przepracować każdemu z osobna swoje negatywne emocje i się zmienić.

Krok 2 – Szczera rozmowa

Na początek, po przerwie, którą postanowiłaś zrobić, zacznij od szczerej rozmowy. Spotkaj się z nim i spróbujcie przerobić wasz związek. Od momentu zerwania zaszły w Was zmiany, o których musicie porozmawiać. Obie strony muszą wiedzieć na czym stoją i czy jest cień szansy na nowy początek.

Krok 3 – Kompromisy to podstawa

Nie ma powrotu bez rozstania. Coś musiało pójść nie tak, zanim się rozstaliście. Przeszkadzało Ci jego bałaganiarstwo? Pamiętaj, że Ty też nie jesteś idealna – każdy ma swoje wady i zalety. Wady, które trzeba umieć zaakceptować lub się z nimi pogodzić. Porozmawiajcie o wszystkim i nauczcie się wzajemnie chodzić na kompromisy. To podstawa każdego udanego związku.

Krok 4 – Przebaczenie

Zrezygnuj z ciągłej krytyki i oceniania. Jeśli chcesz o niego walczyć i spróbować od nowa, to nie możesz rozpamiętywać tego, co było złe. Przebacz i kieruj się nowymi, innymi niż dotychczas wartościami. Jeśli nie umiesz wybaczyć samej sobie, że to zakończyłaś, to pamiętaj, że musisz zacząć od siebie. Każdy zasługuje na drugą szansę.

Krok 5 – Nowy początek

Ile ludzi, tyle opinii. Często słyszy się, że zakazany owoc smakuje najlepiej. Powroty zwykle są ciężkie. Jednak weź pod uwagę to, że wracacie do siebie po to, by zacząć coś nowego. Uczucie, które w Was płonie jest początkiem pięknej przygody. Jeśli przestaniesz popełniać błędy i zmienisz swoje dotychczas negatywne zachowanie, to będziesz miała całkiem spore szanse, żeby odzyskać swojego ex partnera. Zacznijcie od początku.

Powody, dla których warto zacząć od nowa

Nieprawdą jest to, że każdy związek, który się rozpadł i próbuje powstać na nowo, skazany jest z góry na porażkę. Czasami wejście drugi raz do tej samej rzeki wychodzi na dobre. Jest to przeciwieństwo tego, co niektórzy sądzą. Decyzja o związaniu się z byłym partnerem może być naprawdę dobrym pomysłem. Pod uwagę trzeba jednak wziąć wszystkie dotychczasowe błędy, które popełnialiśmy. Jeśli mamy pewność, że zostały one przepracowane, to możemy śmiało budować owocną relację. Poniżej przedstawimy Ci powody, dla których warto zacząć od nowa.

  • Ciągnie Was do siebie i nie możecie przestać o sobie myśleć,
  • potraficie przyznać się do błędów, które popełniliście,
  • uważacie, że wszystko da się naprawić, 
  • do rozstania przyczyniła się bliska osoba,
  • rozstaliście się, bo złe emocje wzięły górę,
  • czujesz, że nie możesz tak tego zostawić, bo stracisz miłość swojego życia.

Nie możecie przestać o sobie myśleć

Niby przypadkiem ciągle na siebie wpadacie, piszecie, rozmawiacie… Tak naprawdę nie możecie przestać o sobie myśleć. Jesteście dla siebie stworzeni. Nie możesz patrzeć na niego przez pryzmat do tej pory popełnionych błędów.

Chcecie naprawić to, co było złe

On potrafi przyznać się do swoich błędów. Ty potrafisz przyznać się do swoich błędów. Czego chcieć więcej? Jeśli oboje potraficie i co najważniejsze chcecie naprawić to, co było złe – dlaczego nie spróbować? Być może czas, który spędziliście osobno, pozwolił Wam zrozumieć, że potrzebna jest odrobina chęci, by móc naprawić relację.

Osoby trzecie między Wami namieszały

Pozwoliliście na to, by namieszał między Wami ktoś z zewnątrz? Być może nawet nie spodziewaliście się, że mogła to być dla Was tak bliska osoba. Jego mama, której Wasz związek nie odpowiadał. Twoja przyjaciółka, która uważała, że on nie jest dla Ciebie i na pewno Cię zostawi. Ale zaraz… To Ty jesteś osobą decydującą tutaj. Bliscy powinni nam pomagać. Jasne, mogą oni wyrażać swoje zdanie i niezadowolenie, ale nie mogą decydować za Ciebie.

Złe emocje nie są dobrym towarzyszem

Za Wami tysiące kłótni i przykrych słów. Słów, które czasami ciężko odkręcić. Nie pozwól, by sprawiły, że stracisz swojego wybranka już na zawsze. Jeśli on jest zbyt dumny, żeby wyciągnąć rękę jako pierwszy, to przejmij pałeczkę i zrób to Ty. Błahe sprzeczki nie powinny doprowadzić do Waszego rozstania.

Nie chcesz stracić miłości życia

Jeśli nie spróbujesz, nie wyciągniesz pierwsza ręki, nie sprawisz, żeby było między Wami lepiej, to będziesz żałowała. Być może do końca życia będziesz się zastanawiała, czemu tego nie zrobiłaś. Spokojna będziesz dopiero wtedy, jak wszystkie próby odzyskania byłego chłopaka będą za Tobą. Wtedy będziesz już wiedziała, że próbowałaś i niestety nie wyszło. Nie możesz stracić miłości swojego życia, bo nie umiesz wziąć spraw w swoje ręce.

Powód rozstania a powrót

Często kobieta decyduje się na powrót do byłego partnera, ponieważ boi się samotności. Z dwojga złego woli być z byłym niż być sama. Na to, czy dwie osoby będą chciały spróbować jeszcze raz i czy będą rozważały ponowne spotykanie, wpływa wiele czynników, w tym powód rozstania.

Powrót po zdradzie

Zdrada jest jedną z najczęstszych przyczyn, które przyczyniają się do rozpadu związku. Niezależnie od tego, czy chodzi o zdradę fizyczną, czy emocjonalną, jest to na pewno sytuacja kryzysowa, której nie jedna kobieta chciałaby uniknąć. Po takiej sytuacji na pewno jest najmniej cierpliwości i zaangażowania do odbudowywania byłego związku. Niestety powrót ex partnera uzależniony jest od osobowości kobiety. Każda kobieta jest inna i potrzebuje czasu na przemyślenie tego. Jedno jest pewne – warto omówić dokładnie obecną sytuację z partnerem. On może być pewny, że „nic się nie stało”, a Ty „że nigdy mu tego nie wybaczysz”. W rzeczywistości, po upływie czasu może być inaczej. Mimo wszystko, rozmowa jest kluczowa, ponieważ niedomówienia mogą być źródłem wielu konfliktów i rozczarowań dla obu stron. Często zdarza się też, że były oznaczy nas tak zwanym ,,Friendzone” i trzeba jak najszybciej zareagować i zastanowić się jak wyjść z friendzone, by nie stać się jedynie jego przyjaciółką.

Powrót po niespełnionych oczekiwaniach

Rozstaliście się, bo Ty widziałaś Wasz związek inaczej niż on. Jeśli nie rozmawialiście o tym, co Was boli i co rozczarowuje, to nie ma szans, że coś się zmieni. Nawet po długiej przerwie, którą sobie zafundujecie. Tak to nie działa. Czułaś, że dopadła Was rutyna? A może masz do niego żal, że rozmawialiście o głupotach, a nie o Waszych uczuciach i tym, co boli i co być może wymaga naprawy? Szczera rozmowa o waszych oczekiwaniach to klucz do szczęścia.